Pediatre ir atbalsts un padomdevējs vecākiem un arī autoritāte bērnam – nereti mazie ieklausās labprātāk ārstā un viņa padomos. Man visinteresantākais posms bērna attīstībā šķiet periods līdz skolas vecumam. Bieži vien saņemu jautājumu, kā izaudzināt veselu, neatkarīgi domājošu un laimīgu bērnu. Mana atbilde: netraucējiet bērnam augt un attīstīties! Katrs mazais ir unikāls un neatkārtojams. Bērns jāmīl tāds, kāds viņš vai viņa ir. Iesaku vecākiem nemēģināt piepildīt savus nerealizētos sapņus ar bērniem un neuzspiest savas vēlmes. Atcerieties – nav ideālu vecāku, kļūdas ir un būs! Tas, ko varam darīt, ir mīlēt bērnus, novērtēt viņu atklātību, sirsnību un patiesumu, sniedzot labāko un esot kopā ar viņiem. Viņu laime ir mūsu rokās! Anna Birka beigusi Rīgas Medicīnas institūta Pediatrijas fakultāti. Papildus pediatre padziļinājusi zināšanas par bērna barošanu ar krūti, bērnu psiholoģiskajiem aspektiem un psihodinamiku. Patlaban Anna strādā par pediatri ar bērniem no mazotnes līdz pat 18 gadu vecumam.