Visi mūsu bērni ir aktīvi. Marta (10 gadi) ir apzinīgākais Bogustovu bērns, apvienojumā ar zinātkāri sanāk erudīta pētniece, kura mīl kārtību un modi. Martai patīk "stilot" - gan attiecībā uz sevi, gan citiem. Rita (7 gadi) ir radoša un valodu guru, patlaban runā franču, angļu un krievu mēlē, viņai padodas neparasti zīmējumi, arī valodas konstrukcijas nav klasiskas. Dāvis (6 gadi) vēl jūt sevī zirnekļcilvēka spēku un spējas - lai arī filmu nav redzējis, ar galveno varoņa atribūtiku ir pārņemts nu jau trešo gadu. Viņam tīk futbols, urbšana, zāģēšana, šaušana ar loku un smīdināšana. Sofija Anna (2 gadi) ir fantastiska samīļotāja un arī kārtības noteicēja, patīk tīrīt zobus un galdus. Laiku ar bērniem pavadām gan vakaros, gan brīvdienās. Mums ir arī īpašas individuālās dienas: reizi mēnesī vai nedaudz retāk laiku pavadām tikai ar vienu bērnu individuāli - tas parasti ir darba dienās. Kopā staigājam, braucam ar riteņiem, skrituļslidām, ceļam smilšu pilis un cepam kūkas, tamborējam un šujam, krāsojam nagus un sejas, peldam, ejam „pirātot”, ogot vai sēņot mežos, ar meitenēm šikojam smalkās promenādēs, pārpucējušies līdz matu galiņiem, un ar zēniem meklējam derīgos izrakteņus piektdienu vakaros. Bara ietvaros notiek grupēšanās - vecākais bērns skolo jaunākos. Marta ieviesusi īpašu darba burtnīcu Ritai, lai mācītu lasīt un rakstīt. Ja mīl tad var piedot, ja spēj piedot, var mīlēt. Un mīlēt nozīmē arī cienīt un pieņemt – to mācām bērniem. Un papildu 1 kg konsekvences, 100 g dresūras un diktāta nepielaidīgā tonī. Svarīgākais bērnu audzināšanā šķiet kopā būšana un dzīves baudīšana gan priekos, gan bēdās.