Mācos domāt

Loģikas izkopšana palīdz bērnam izveidot un pēc tam arī pamatot savu viedokli. Šie uzdevumi palīdzēs izprast lietu kārtību dabā, mācīs rast secinājumus par lietām un notikumiem, kā arī iepazīt skaitļu pasauli, skaitīt un izprast matemātiskas sakarības.

Eksperts

Zane Avotiņa

Centra "Līna" psiholoģe

Domāšana bērnam attīstās pakāpeniski, un tā ir cieši saistīta sociālo un emocionālo attīstību.  Emocionāli drošā un pieņemoša vidē jaunas informācijas apgūšana notiek veiksmīgāk. Nesteidzieties, sekojiet bērnam un viņa mācīšanās tempam. Atcerieties, ka mācīties caur rotaļām var būt ļoti jauks un patīkams process. Bieži daudz nozīmīgāks par gala rezultātu būs kopā pavadītais laiks un gūtās emocijas.

Draugi

Dagmāra Legante

Aktrise, modele, fotogrāfe, radoša personība

Bērniem patīk zīmēt, krāsot, savienot un meklēt kopsakarības. Vecāku uzdevums - “nenokaut" vēlmi radoši darboties. Iespējams, bērns daudz labprātāk būtu darījis ko citu, bet vecāku aizņemtības vai nezināšanas dēļ jāsamierinās ar multfilmu skatīšanos. Pie tā var pierast un notrulināties. Labi, ja ir pieejami interneta vietne, kur var izdrukāt dažādus uzdevumus, ko var paņemt līdz garākā ceļojumā vai izmantot citos brīvos brīžos. Lielāki bērni šīs nodarbes var veikt paši, mazākiem var palīdzēt vecāki vai lielākie brāļi un māsas. Kad bērns būs iemācījies to darīt pats, viņš to labprāt darīs vienatnē.  Arī man bērnībā patika savilkt cipariņus, lai uzzinātu, kāds tad zīmējums beigās būs redzams. Daudzas spēles bērniem šķiet tikai spēles, bet patiesībā tās attīsta skaitīšanu, domāšanu un spēju saskatīt sakarības. Būtiski, lai mājās bērnam būtu pieejami materiāli radošām izpausmēm vai rotaļām (krāsas, lentes, kluči, pogas, plastika u. c.).