Mūsu PARTNERI: Danonki
ienākt arFacebookVAI Twitter
Mācības Raksti logo Padomi Draugi

Iecienītākie

Vēsture

Panākumi

line

404

Lapa, kuru Tu meklē, neeksistē.
Atgriezies Mazo ekspertu skolas sākumlapā
un izmanto iespēju atrast piemērotu aktivitāti savam bērnam.

Facebook

Iepazīstieties ar mūsu ekspertiem

Anna Birka

Pediatrs

Pediatre ir atbalsts un padomdevējs vecākiem un arī autoritāte bērnam – nereti mazie ieklausās labprātāk ārstā un viņa padomos. Man visinteresantākais posms bērna attīstībā šķiet periods līdz skolas vecumam. Bieži vien saņemu jautājumu, kā izaudzināt veselu, neatkarīgi domājošu un laimīgu bērnu. Mana atbilde: netraucējiet bērnam augt un attīstīties! Katrs mazais ir unikāls un neatkārtojams. Bērns jāmīl tāds, kāds viņš vai viņa ir. Iesaku vecākiem nemēģināt piepildīt savus nerealizētos sapņus ar bērniem un neuzspiest savas vēlmes. Atcerieties – nav ideālu vecāku, kļūdas ir un būs! Tas, ko varam darīt, ir mīlēt bērnus, novērtēt viņu atklātību, sirsnību un patiesumu, sniedzot labāko un esot kopā ar viņiem. Viņu laime ir mūsu rokās! Anna Birka beigusi Rīgas Medicīnas institūta Pediatrijas fakultāti. Papildus pediatre padziļinājusi zināšanas par bērna barošanu ar krūti, bērnu psiholoģiskajiem aspektiem un psihodinamiku. Patlaban Anna strādā par pediatri ar bērniem no mazotnes līdz pat 18 gadu vecumam.

 

EKSPERTU LAPA

Daina Kājiņa

pedagoģe, Latvijas Privāto pirmsskolu biedrības un "CreaKids" vadītāja   

Šie materiāli ir ideju bāze, kas rosina vecākus izvērtēt, cik kvalitatīvi viņi pavada laiku kopā ar saviem bērniem. Kopīgi pavadīts aktīvs, izzinošs un ģimeni vienojošs laiks kļūs par iespēju sabalansēt radošās nodarbes un mūsdienu tehnoloģiju izmantošanu ģimenē. Lai tās netiktu aizliegtas (radot pretestību no bērna puses), piedāvāta aizraujoša alternatīva. Esmu pārliecināta – ja ar bērnu mērķtiecīgi darbojas, veidojas abpusēji pozitīva pieredze. Pat ja jums pietrūkst ideju, kā pavadīt laiku kopā, jautājiet bērnam – viņam noteikti būs kas labs padomā!

 

EKSPERTU LAPA

Ksenija Andrijanova

uztura speciāliste   

Bērna normālai attīstībai būtiskas ir ne tikai spēles, pats pamats ir pareizs un sabalansēts uzturs. Lai bērns izaugtu vesels un aktīvs, ēdienkartē jāiekļauj svaigi augļi, dārzeņi, graudaugi, rudzu maize, piens, paniņas, jogurts, kā arī liesa gaļa un treknākas zivis, rieksti un olīveļļa. Lai veselīgs uzturs jau kopš mazotnes būtu bērnam saistošs, iesaistiet viņu ēdiena gatavošanas procesā. Vērojiet, kā mainās attieksme! Piemēram, ļaujiet bērnam pievienot auzu pārslu tumei bumbiera gabaliņus. Ja vēlaties bērnu lutināt ar našķiem, tad dariet to ar pašu gatavotiem saldumiem. Iespējams pagatavot arī salīdzinoši veselīgus našķus: izkausējiet tumšo šokolādi, pievienojiet mazliet saldā krējuma, tad ļaujiet masai atdzist. Žāvētas plūmes uzduriet uz koka iesmiņa un iemērciet izkusušajā šokolādē. Nolieciet našķi vēsā vietā. Lūk, saldums gatavs! Citreiz izmēģiniet krāsainu dažādu augļu, ogu, dārzeņu un citu veselīgu produktu plati ar iesmiņiem. Radoša ēdiena gatavošana var kļūt par aizraujošu nodarbi visai ģimenei un noderīgu aktivitāti bērna attīstībai.

 

EKSPERTU LAPA

Vita Skramane

logopēde, valodas eksperte

Bērns valodu apgūst kopš dzimšanas. Sāk ar lalināšanu un gugināšanu, ap gadu parādās pirmie apzinātie vārdi. No trīs līdz četriem gadiem sāk lietot priedēkļus un salikumus, izrunāt šņāceņus. Piecos gados spēj nosaukt plašu priekšmetu klāstu un raksturot apkārt notiekošo. Visā šajā periodā ar bērnu jārunā, jāpārrunā redzētais, jādalās iespaidos, jāspēlējas, lai veidotu viņa vārdu krājumu. Apgūstot burtus, būtiski šīs prasmes nostiprināt nesteidzoties un katram burtam atvēlot vairākas dienas. Uzdevumos redzamos burtus var uzzīmēt, savelkot cipariņus kopā, tos var krāsot, izgriezt, izmantot kā šablonu un pārzīmēt, pēc parauga veidot no dabas materiāliem vai diegiem. Mācoties valodu, ļoti nozīmīgi ir spēlēties ar burtiem un nostiprinot atmiņā burta veidolu.

EKSPERTU LAPA

Zane Avotiņa

centra “Skalbes” psiholoģe

Nereti vecāki, runājot par veiksmīgu komunikāciju ar bērnu, domā par bezierunu pakļaušanos un tūlītēju klausību. Patiesībā sadarbība ir spēja sabalansēt savas un bērna vajadzības, kas nozīmē kopīgi sasniegt rezultātu un abpusēju ieguvumu. Lai vecāki veicinātu bērnā vēlēšanos sadarboties, atbildot uz mūsu dažādiem lūgumiem un ievērojot noteikumus, jāveido izpratne un jāpalīdz saredzēt, kāds tad ir kopējais ieguvums. Atbalstu ideju, ka vecākiem jāpavada pēc iespējas vairāk laika kopā ar bērniem. Te palīgā nāk Mazo ekspertu skolas uzdevumi. Zane ir sertificēta klīniskā psiholoģe, kam ir vairāku gadu pieredze, risinot krīzes un atbildot uz bērnu un pusaudžu uzticības tālruņa jautājumiem. Patlaban Zane ir centra “Skalbes” psiholoģe.

EKSPERTU LAPA

Mūsu draugi un partneri